Praca dorywcza

Praca dorywcza Jedna praca już nie wystarcza. Pamiętam, choć bardzo źle z powodu dalekiego wycinaka czasu mego życia, iż mój dziadek miał więcej niż jedno źródło utrzymania. Był kolejarzem, oprócz tego uprawiał mały kawałek ziemi, hodował zwierzęta, zimą chodził pracować do lasu. Nie wiem, w jaki sposób to wszystko godził. Dzisiejsze czasy od młodych ludzi wymagają więcej, niż jednej pracy. Wiadomo jak dzisiaj jest z pracą, zawsze można łatwo ja stracić. Mam kolegę, który ma kolegę, który jest zatrudniony w czterech pracach. Otóż jest nauczycielem historii, pracuje przy funduszach europejskich, dorabia sobie pracując raz w tygodniu w biurze poselskim i dodatkowo jest sędzią piłkarskim. Chłopak jakoś godzi swoje prace. Wielu ludzi znajduje, lub poszukuje pracy dorywczej. Ma ona za zadanie dostarczyć dodatkowych funduszy. Nie jest to podstawowe źródło utrzymania, lecz ma charakter dodatkowego zajęcia. Dochody z kilu równoległych źródeł są bezpieczne. Powodują, iż nie musimy martwić się stratą pracy i brakami w funduszach na aktualne wydatki.

Poręczenie kredytu

Poręczenie kredytu Poręczenie komuś kredytu nie jest żadną błahostką, w rezultacie oznacza wzięcie na siebie ogromnego zobowiązania. Poręczenie najczęściej dotyczy bliskiej osoby z rodziny czy nawet kolegi. Poręczenie kredytu jest jedną z form zabezpieczenia, jaką stosuje bank, aby mieć pewność, że odzyska należny dług. W przypadku, kiedy kredytobiorca nie będzie spłacał należności bank może zażądać tego od osoby, która poręczyła kredyt. W takim wypadku całe zadłużenie przechodzi na poręczyciela i nie ma już opcji wycofania się z umowy. Poręczenie nie jest jedynie podpisem to zobowiązanie, które nakłada na nas poważne sankcje. W najgorszym wypadku możemy być na miejscu kredytobiorcy. Zanim zdecydujemy się na bycie poręczycielem watro na samym początku ustalić zakres naszej odpowiedzialności prawnej. Możemy zastrzec sobie, że w przypadku nie spłacania kredytu pociągnięci będziemy tylko do uiszczenia kwoty kapitału początkowego zobowiązania. Taka opcja jest dla nas najbezpieczniejsza. Poręczenie kredytu może być dla nas bardzo niekorzystne, należy dokładnie przemyśleć, w co się pakujemy i czy na tym nie stracimy.

Czynniki determinujące nas do zaciągania kredytu na dom

Czynniki determinujące nas do zaciągania kredytu na dom Myśl o własnym domu towarzyszy codziennie wielu młodym ludziom. Każdy z nas chce w końcu się usamodzielnić i mieszkać samemu. Zazwyczaj do wzięcia kredytu na dom popycha nas zła sytuacja gospodarcza. Młodzi ludzie nie są w stanie zarobić tyle, aby pobudować się z własnej pensji w krótkim czasie. Wolą, więc spłacać latami kredyt, ale mieć swoje cztery kąty. Sytuacja jest jeszcze bardziej zaogniona, kiedy posiadamy rodzinę. Chcemy mieć swój skrawek i coś własnego. Młodzi ludzie pragną też lepszego życia dla swojego potomstwa. Kolejnym aspektem jest wynajem. Wielu ludzi latami opłaca prywatne mieszkania nie inwestując w coś swojego, przez taką sytuację pozostają na wynajmie, z którego w każdym momencie mogą zostać wydaleni. Kolejnymi powodami, dla których bierzemy kredyt jest zbyt mały wkład własny. Jesteśmy na danym etapie budowy, po czym przez zdarzenia losowe zaczyna nam brakować na dokończenie domu, wówczas chwytamy się każdej nadzieję i pomocy, aby w końcu ukończyć zaczęty dom. Marzenie o domu jest częścią życia wielu z nas jednak watro dobrze przemyśleć, czy jesteśmy w stanie marzenie to spłacać latami.

Konkursy

Konkursy Państwo musi walczyć z korupcją i nepotyzmem. Jednym z sposobów na to mają być konkursy organizowane przez wielkie firmy, urzędy, firmy należące do skarbu państwa i pewnie jeszcze wiele instytucji. Konkursy można podzielić na dwie grupy: konkurs CV i konkurs wiedzy oraz na rozmowę. W poważniejszych firmach konkursy odbywają się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest wybór spełniające wymogi nominalne CV. Wybrani kandydaci w następnym etapie muszą wykazać się odpowiednią wiedzą w czasie pisania testów. Osoby, które mają największą wiedzę mogą przyjść na rozmowę. Dopiero w czasie jej trwania wybierana jest wąska grupa, z której ma wywodzić się ten jeden wybrany. Świetnie. Problem polega na tym, iż konkursy można w taki sposób organizować, żeby wybrana osoba dostała odpowiednie stanowisko. Wystarczy w wymaganiach minimalnych podać wymogi, które będą spełnianie przez małą grupę osób, wśród których będzie znajdował się nasz pupil. Test będzie miał takie pytania, których odpowiedzi będzie znała nasza protegowana. Na rozmowach Wychodzi na to, że konkursy nie rozwiązują problemu protekcji i nepotyzmu w czasie szukania pracy.

Tagi: , ,