Wypowiedzenie umowy kredytowej

Wypowiedzenie umowy kredytowej Każdy z nas marzy o własnym domu lub mieszkaniu. Często sami nie jesteśmy w stanie odłożyć na tak dużą inwestycje wówczas z pomocą przychodzą nam banki. Samo wzięcie kredytu nie jest jednak prostą sprawą. Instancja, jaką jest bank musi mieć pewność, że jesteśmy w stanie spłacać zaciągniętą pożyczkę. Nawet, jeśli uda się nam uzyskać pieniądze z banku nie oznacza to, że ich nie utracimy. Bank ma prawo rozwiązać umowę o kredyt, najczęściej ma to miejsce, kiedy kredytobiorca nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań i nie płaci raty na czas. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji bank natychmiast reaguje, początkowo wzywa do zapłaty należności, jeśli nie zostanie ona uiszczona wówczas może odwiedzić nas komornik. W najtrudniejszym wypadku bank może wezwać do spłaty reszty kredytu, kiedy kredytobiorca nie ma gotówki lub innego zastawu może nawet stracić nieruchomość, na którą zaciągał kredyt. Wypowiedzenie umowy kredytowej zdarza się jednak stosunkowo rzadko. Kredytobiorcy sumiennie pilnują terminów spłat kredytu, aby bank nie miał do nich żadnych podstaw roszczeniowych.

Doradca finansowy, a kredyt

Doradca finansowy, a kredyt Kredyt jest bardzo poważnym zobowiązaniem. Sama chęć jego wzięcia nie wystarczy, musimy jeszcze znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę. Często bywa tak, że nie bardzo orientujemy się, co jest dla nas dobre i sugerujemy się znajomymi, rodziną. Tym czasem watro jest sprawdzić wszystkie możliwe opcje na rynku. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest na pewno skorzystanie z pomocy wykwalifikowanej osoby, czyli doradcy finansowego. Usługa takiej osoby daje nam gwarancje, że znajdziemy bank właściwy dla nas, kredyt będzie załatwiony od początku do końca. Doradca może też pomóc nam w samym ubieganiu się o kredyt. Często pomoc fachowca w takiej sytuacji jest po prostu nieoceniona. Często doradcy tacy działają niezależnie, więc pomoc ich jest darmowa. Dzięki doradcy finansowemu klient ma prawdziwy komfort, w zasadzie nie musi się niczym martwić, ponieważ zaufany człowiek wykona wszelkie czynności związane z wzięciem kredytu za nas. Klient uzyskuje czas i dogodne warunku kredytowe, które są przecież najważniejsze.

Kredyt w złotówkach

Kredyt w złotówkach Zaciągniecie kredytu na budowę domu jest bardzo ważnym posunięciem. Mamy w tej kwestii do wyboru kredyty w różnych walutach. Największym powodzeniem obecnie cieszą się na pewno kredyty w rodzimej walucie, czyli złotówce. Kredytobiorców jest tak wielu, ponieważ złoty w stosunku do innych walut nie ulega tak częstym wahaniom rynkowym. Jedynym zagrożeniem dla osób biorących kredyt w złotówkach jest podwyższona inflacja. Następuje ona wówczas, kiedy banki pożyczają sobie gotówkę. Obecnie złotówka cieszy się dużym powodzeniem, ale jeszcze kilka laty wstecz było całkiem inaczej. Obce waluty były tańsze, więc ludzie zaciągali kredyty właśnie w obcej walucie najczęściej we frankach czy euro. Obecne czasy pokazują, że nie było to dobre posuniecie, ponieważ cena tych walut drastycznie wzrosła. Biorąc kredyt walutowy tak do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania się rynku, czy nasza waluta nie podrożeje. Jeśli tak będzie wzrosną też raty kredytu i wielkość spłaty odsetek. Jest to czarny scenariusz, ale jednak bardzo prawdopodobny.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa Kiedy udajemy się do banku, aby dostać kredyt musimy przedłożyć szereg dokumentów. Bank na ich podstawie określi, czy może udzielić nam pożyczki. Zdolnością kredytowa będziemy określać sytuacje, w której kredytobiorca jest w stanie spłacać zaciągniętą pożyczkę terminowo. Zdolność kredytowa może nam pomóc w uzyskaniu kredytu lub przeciwnie, kiedy mało zarabiamy lub mamy inne zobowiązania kredyt jest trudniej uzyskać. Zdolność kredytową bank wylicza biorąc pod uwagę kilka zasadniczych kwestii, czyli nasze zarobki, czas, na jaki zaciągamy kredyt, wysokość raty, walutę kredytu, oraz historię naszego dotychczasowego spłacania innych zobowiązań. Jeśli bardzo zależy nam na kredycie możemy powiększyć swoją zdolność kredytową. Banki bardziej przychylnie patrzą na kredytobiorców, którzy poosiadają własny wkład w inwestycję, może być nim działka gotówka na koncie lub inne zabezpieczenie. Możemy też wnioskować o wydłużenie czasu spłaty kredytu, dzięki takiemu posunięciu możemy dłużej spłacać raty, ale będą nas mniej kosztowały.